
Marsha Pinedo: ‘De scheidingsmediator kan ouders aanspreken op hun ouderschap’
Kinderen spreken, volwassenen luisteren. Dat is het motto van Villa Pinedo: een website waar kinderen
Bij de mediator kan alles worden besproken. Overweegt u birdnesting, dan zal de mediator alle voors en tegens op een rij zetten.
Bij birdnesting blijven de kinderen in het ouderlijk huis wonen. De ouders wonen om en om bij hen en hebben ieder ook hun eigen woning. Voor kinderen kan dit een mooie oplossing zijn. Maar het vergt ook veel van de ex-partners.
Overweegt u birdnesting, bijvoorbeeld omdat u co-ouderschap aangaat, dan zal de mediator samen met u kijken of dit haalbaar is. Het belang van de kinderen staat altijd voorop. De mediator zal met u de voor- en nadelen van birdnesting voor uw specifieke situatie op een rij zetten.
De gedachte achter birdnesting is dat de kinderen niet om de scheiding hebben gevraagd. Zij zouden om die reden niet degenen moeten zijn die steeds verkassen. Bij birdnesting kunnen zij in hun vertrouwde omgeving blijven wonen. In die zin is het een sympathieke constructie. De mediator zal ook de andere kant voorleggen, vanuit zijn praktijkervaring. Willen ex-partners om de week geconfronteerd worden met het huis waar hun ex ook woont? Hoe regel je het financieel? Is er voldoende inkomen om drie huizen aan te houden? Hoe ga je om met birdnesting als er nieuwe partners op het toneel verschijnen?
Voor de kortere termijn geeft birdnesting vaak de nodige rust. Op de lange termijn kan het belemmerend werken bij het opbouwen van ieders eigen leven. Bij de mediator komt alles eerlijk op tafel. De mediator zal bij u beiden doorvragen wat in uw situatie de beste oplossing is en waarom.

Kinderen spreken, volwassenen luisteren. Dat is het motto van Villa Pinedo: een website waar kinderen

De mediator helpt bij het maken van een zorgregeling, in de volksmond ook wel ‘omgangsregeling’ genoemd. Als

Veel ruimte voor emoties, inzicht in elkaars gedrag en toewerken naar wederzijds begrip: echtscheidingsmediator en

Het kan moeilijk zijn om goed met elkaar om te gaan tijdens en na de scheiding. In goed overleg een