
Alimentatie voor jongvolwassen kinderen – wat als je 18 bent (of ouder)?
Wat als je kind 18 wordt, maar nog niet in zijn eigen onderhoud
Ouders, familieleden, leraren, huisartsen en kinderen: uit alle hoeken kwamen inzendingen voor de Divorce Challenge, die eind vorig jaar van start ging. Het leverde maar liefst 506 bruikbare ideeën op. De vijf beste inzendingen krijgen binnenkort een uitnodiging van minister Van der Steur.
Op het online platform ‘Divorce Challenge’ kon iedereen zijn of haar idee indienen. Het platform is een initiatief dat voortvloeit uit een motie van Kamerlid Jeroen Recourt (PvdA). Iedereen werd opgeroepen een vernieuwend idee te bedenken of een geniale oplossing voor het voorkomen van vechtscheidingen. Want niemand wil een complexe scheiding, maar iedereen wil een complexe scheiding graag voorkomen.
Een panel met negen experts boog zich over 506 inzendingen. De vijf geselecteerde ideeën passen elk bij een van de fasen van een moeilijke scheiding. Een jongerenpanel selecteerde ook een idee. Naast de vijf koplopers benoemde het expertpanel ook thema’s die in veel inzendingen terugkeren. Zo is het volgens de jury belangrijk dat de ideeën van de Divorce Challenge zich richten op interdisciplinaire samenwerking en preventie.
Dianne Kroezen, voorzitter van de vFAS, is lid van het expertpanel. Zij vertelt over preventie: “Er zijn zoveel verschillende manieren om te scheiden. De een is niet per se slechter dan de ander. Het is vooral van belang dat de gekozen manier een goede en deskundige uitvoering krijgt. Vroegtijdige voorlichting is hierbij essentieel.”

Wat als je kind 18 wordt, maar nog niet in zijn eigen onderhoud

Alles wat u zelf vóór het huwelijk aan vermogen of schulden heeft opgebouwd, blijft van u. Dat

Wie uit elkaar gaat en kinderen heeft, maakt verplicht een ouderschapsplan. Hierin staat hoe de ouders

Veel ouders maken zich bij een scheiding zorgen om hun kinderen. Dianne Kroezen, voorzitter van de vFAS (Nederlandse Vereniging